تاریخچه

کارخانجات نساجي شهرستان فردوس در سال 1367 جهت احداث واحد هاي ريسندگي، بافندگي، رنگرزي، تکميل و چاپ تاسيس گرديد. فعالیت اين پروژه تا سال 1381 به کندی پیش رفت تا اينکه در اين سال با مشارکت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و تيم مديريت جديد نسبت به تاسيس شرکت جديدي بنام کارخانجات نساجي فردوس اقدام و اجرای پروژه فعال گردید. با انتخاب ماشين آلات اروپايي و اجراي سالن هاي توليد در اسفند ماه 83 توليد آزمايشي شروع و در هفتم خرداد 84 تولید تجاری بطور رسمي افتتاح شد.شرکت کارخانجات نساجی فردوس با همت والای مسئولین وقت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مشارکت مردم شهید پرور شهرستانهای فردوس ، بشرویه وسرایان که بالغ بر 17000 سهامدار دارد تأسیس و در حال حاضر با مدیریت و کارکنان تحصیلکرده و مجرب خود ، یکی از فعالترین واحدهای صنعت نساجی کشور می باشد. این کارخانه از خرداد ماه 1384 با اشتغال بالغ  بر 185 نفر در سه شیفت  ، روزانه بالغ بر 10 تن انواع نخ تولید می نماید. از سایر محصولات این کارخانه می توان  به تولید پارچه و انواع پوشاک نیز اشاره کرد. در حال حاضر این کارخانجات با ایجاد واحدهای رنگرزی و حرکت در ایجاد فاز دوم ریسندگی، گام های بلندی را در ایجاد اشتغال و تولید به شرح زیر برداشته است :

 

  • در سال 1391 با ایجاد چند واحد دوزندگی و جذب بیش از 65  نفر دوزنده و طراح ماهر و مجرب ، تولید انواع پوشاک را با برندهای  F&K  ، PARADIS FERDOWS   و ... شروع کرد.
  • در سال 1392 با ایجاد 6 واحد فروشگاههای زنجیره ای در شهرستان فردوس ، بیرجند ، مشهد و تهران، تولیدات خود را به صورت مستقیم و با قیمت پایین به بازار هدف عرضه نمود.
  • با شروع پروژه های جدید ریسندگی ، رنگرزی، تکمیل و چاپ از سال 93 مقدمات جهش و تسخیر بازارهای داخلی را فراهم نموده است.

 

 

کاربر گرامی شما مجوز ارسال نظر در این قسمت را ندارید!
برای ارسال نظر باید عضو خبرنامه باشید.